Як запровадити ISO 9001:2015 без великих витрат?

ISO 9001 збирає набір методів для стандартизації процедур, пов’язаних з продуктами та послугами. Метою ISO 9001 є покращення управління організацією, і стандарти, запроваджені відповідно до цієї сертифікації, також можна поєднувати з іншими рекомендаціями, спрямованими, наприклад, на охорону здоров’я на роботі чи навколишнє середовище.

ISO 9001 може бути впроваджений в будь-якій компанії, незалежно від розміру, кількості клієнтів і бажання отримати сертифікат. Є кілька кроків, які необхідно виконати, щоб технічні стандартні вказівки були впроваджені. Отже, ось кілька порад для вас:

Визначте метод реалізації

Необхідно проаналізувати найбільш відповідний метод для кожної компанії, який безпосередньо вплине на цінність впровадження стандартів.

У цьому сенсі існує звичайний метод, за яким консультант проводить особисті візити. Але це може бути відносно високою ціною, оскільки кількість відвідувань компанії може бути великою. Таким чином, звичайний метод стає дорогим для невеликих компаній з обмеженим бюджетом.

Виходом із цієї ситуації є спільне консультування, тобто кілька компаній об’єднуються, щоб мати одного консультанта, який дає відповіді на запитання цих компаній, і вартість може впасти вдвічі порівняно зі звичайним методом.

Впровадження програмного забезпечення для управління якістю також може допомогти в цьому процесі. Програми можуть використовуватися будь-якою компанією, незалежно від розміру, і пропонують кілька варіантів інтеграції з іншими інструментами та програмним забезпеченням.

Нарешті, також можна безкоштовно впровадити стандарти ISO 9001, але для цього хтось повинен мати досвід впровадження цих інструкцій.

Проаналізуйте систему управління

Перед фактичним початком впровадження ISO 9001 необхідно проаналізувати систему менеджменту, оскільки ця оцінка дозволить вам перевірити, які вимоги ISO 9001 вже виконані, а які основні моменти потребують вдосконалення. На основі цієї інформації можна включити ці пункти в план дій, який необхідно підготувати для впровадження ISO 9001.
Виберіть свою команду впровадження .

Після аналізу системи управління та визначення моментів, які потребують вдосконалення, настав час визначити команду впровадження. Для проведення імплантації потрібна конкретна людина . Ця особа повинна мати глибокі знання про процеси та операції компанії.

Крім цього лідера, необхідно визначити інших людей, які будуть допомагати в цьому процесі. Ці співробітники також повинні знати процеси компанії і, більше того, їх потрібно сприймати як лідерів. Це дозволить застосовувати дії більш плавно, без численних суперечок з боку інших співробітників.

Майте план

Впровадження ISO 9001 вимагає значного планування та розробки плану дій . Ідея полягає в тому, що планування здійснюється на основі проведеної діагностики, тобто при розробці плану необхідно врахувати всі моменти покращення.

Залучайте команду

Будь-яка дія, яка має бути здійснена в компанії, вимагає залучення працівників. Це також відбувається з впровадженням ISO 9001. Інакше стандарти не працюватимуть у компанії.

Виконайте вимоги ISO 9001

Це момент, коли впровадження ISO 9001 впроваджується на практиці. У цьому випадку основна увага повинна бути зосереджена на впровадженні системи управління якістю та, водночас, на постійному вдосконаленні процесів організації.

Щоб це сталося, навчання також має бути застосовано до працівників, щоб вони розуміли, що таке нові практики та як їх слід застосовувати щодня. Можна навіть сказати, що це зміна організаційної культури, тому що, окрім модифікації процесів, що виконуються щодня, необхідно, щоб ідея управління якістю була засвоєна працівниками.

Проведіть внутрішній аудит

Наприкінці процесу впровадження ISO 9001 компанія повинна провести внутрішній аудит, який також називають попереднім аудитом. Метою цієї дії є підтвердження того, що всі дії виконано правильно, а також виявлення можливих збоїв і помилок, які виникли в процесі реалізації.

Помилки трапляються, це нормально. Оскільки ISO 9001 регулярно застосовують люди, які схильні до помилок. Крім того, може існувати певний опір змінам у процесах, і все це необхідно визначити, щоб покращити. Внутрішній аудит може проводитися безкоштовно командою впровадження.

Найняти зовнішній аудит, щоб отримати сертифікат

Не всі компанії повинні вибирати цей крок, але ті, хто бажає отримати сертифікат ISO 9001, повинні укласти контракт на аудит, щоб отримати сертифікат. У цьому випадку необхідно найняти сертифікуючий орган, який має можливість провести офіційний аудит. Після того, як все буде налаштовано, аудитор зможе схвалити практику, застосовану в компанії, і видати сертифікат ISO 9001.

Однак варто зазначити, що термін дії сертифіката кінцевий, тому необхідно регулярно підтримувати сертифікацію, а особливо практики, оскільки марно впроваджувати їх один раз, а потім повертатися до старих процесів.