Використання інноваційних технологій для виробництва нових кольорів автомобіля

За даними autolist.com , понад 80 відсотків автомобілів, що випускаються сьогодні, є білими, чорними або сірого кольору. Це не обов’язково, тому що яскраві та сміливі кольори важче створювати та поєднувати, ніж їхні аналоги у відтінках сірого. Їм просто потрібно більше часу, щоб пройти через процес натхнення та дизайну.

Вірте чи ні, виробництво нового кольору автомобіля може тривати до п’яти років , перш ніж воно потрапить у виставковий зал. Це довгий і виснажливий процес для дизайнерів, лакофарбових компаній і автовиробників, але інноваційна технологія вимірювання кольору змінює гру та скорочує час виходу на ринок.

 

Перехід від натхнення до виробництва нових кольорів автомобіля

Натхнення для майбутніх автомобільних кольорів може прийти де завгодно: архітектура, природа, колір року Pantone, навіть паризький показ мод. Однак це не так просто, як вибрати яскраво-червону квітку маку з парку або приглушено-жовтий шарф з подіуму та нанести колір на автомобіль.

Дизайнери використовують натхнення як відправну точку, а потім повинні розглянути:
• Як запропонований колір виглядатиме за різних умов освітлення? Чи буде приглушений жовтий виглядати як діжонська гірчиця під освітленням салону?
• Як такі спеціальні ефекти, як перламутр і металеві лусочки, вплинуть на колір і зовнішній вигляд? Чи захочуть споживачі його придбати?
• Чи відповідає колірне натхнення тому, що можуть запропонувати постачальники через свої пігменти та барвники?

Що клієнти хочуть купити?

Клієнти платять за унікальні кольори. Це те, що хочуть бачити виробники автомобілів, і який колір і зовнішній вигляд повинні забезпечити дизайнери. Після вибору кольору дизайну автомобільний виробник тісно співпрацює з постачальниками фарби, щоб визначити, як створити колір і як він виглядатиме у виробництві.


Алюмінієві пластівці, які роблять автомобілі світлішими або темнішими залежно від кута зору, були одними з перших барвників зі спеціальним ефектом. Сьогодні 3D-слюда може зробити так, щоб фарба змінювала колір, як покриття на цьому автомобілі, яке виглядає червоним або оранжевим залежно від кута зору.

 

 

Як працюють формулювання та затвердження?

Сформулювати колір фарби непросто, і для його правильного підбору можуть знадобитися місяці.

Використовуючи метод проб і помилок, компанія, що займається виробництвом фарб, змішує та перемішує пігменти та барвники зі спеціальними ефектами. Коли формула стає привабливою, вони готують стандарт для подання автовиробнику. Це не зразок на квадраті картону; це справжня автомобільна панель, яка була розпилена та витримана так само, як і автомобіль, з базовим шаром, інтерференційним шаром, таким як слюда, посередині та прозорим шаром зверху.

У більшості випадків цей перший зразок не приймається — йому може знадобитися більше зелені, більше глянцю, більше спеціальних ефектів — і він повертається до креслярської дошки для нової формули та створення нового зразка. Цей цикл може повторюватися кілька разів.

Після того, як компанія, що займається фарбуванням, отримує дозвіл на невелику панель, вона надсилає більшу панель або навіть розпилює всю машину, щоб показати, як колір виглядатиме в реальному світі. Випробування формули на великих поверхнях дозволяє дизайнерам побачити, як виглядатимуть колір і обробка за різних умов освітлення та під різними кутами. У деяких випадках колір може чудово виглядати на маленькій панелі, але не на вигинах справжнього автомобіля.

Це виснажливий процес, який може тривати місяцями, навіть роками, доки автовиробник не переконається, що зовнішній вигляд кольору найкращий.

 

Чому автовиробники такі вибагливі?

Коли ви масово виробляєте деталі для тисяч автомобілів на різних заводах, покриття має бути ідеальним. Якщо деталі не збігаються під час остаточного складання, автомобіль буде відбраковано. Належна обачність на етапі розробки кольору та зовнішнього вигляду є важливою для зниження витрат виробництва. Зрештою, підібрати правильні кольори так само важливо, як і підібрати правильні тони.

 

Чим можуть допомогти технології?

Металік, перламутровий колір та інші складні види обробки прекрасні, але їх важко контролювати. Як кількісно визначити кількість мерехтіння або відбиття покриття зі спеціальним ефектом? На щастя для виробників автомобілів і лабораторій фарби, технологія вимірювання кольору пройшла довгий шлях у повній характеристикі обробки з екстремальним ефектом.

Використання інноваційних технологій для виробництва нових кольорів автомобіля

Характеристика ефекту завершується за допомогою багатокутового спектрофотометра

Завдяки вбудованій кольорово-каліброваній RGB-камері для отримання зображень і 12 кутам вимірювання портативний багатокутовий спектрофотометр MA-T12 може швидко й точно оцінити колір, блиск і характеристики грубості екстремального ефекту обробки з найвищим рівнем повторюваності і відтворюваність. Розташована по центру апертура з позиціонуючими штифтами забезпечує стабільність вимірювань на зразках, тоді як сучасна навігація на сенсорному екрані, попередній перегляд вимірювань з камери в реальному часі та екранна індикація проходження/непроходження можуть легко аналізувати колір і зовнішній вигляд.

Встановіть суворі стандарти кольору та глобальні допуски за допомогою програмного забезпечення для контролю якості

Програмне забезпечення EFX QC містить багаторазові цифрові ресурси, такі як стандарти, допуски, завдання тощо, а також шаблони завдань і стандартизовані процедури для інтуїтивно зрозумілих вимірювань і аналізу даних. Він також пропонує візуальні інструменти, як-от діаграми тенденцій продуктивності та збережені зображення конкретних вимірювань для моніторингу продуктивності в режимі реального часу, а також корисну інформацію для усунення несправностей кольору, що виходить за межі допуску.

Створення віртуальних матеріалів за допомогою спектральних даних

За допомогою настільної програми PANTORA ви можете швидко виміряти майже будь-який матеріал, включаючи фарбу, пластик, тканини, сітки тощо, за допомогою такого пристрою, як MA-T12, і оцифрувати такі аспекти зовнішнього вигляду, як лусочки, текстура та колір. PANTORA зберігає цифрові матеріали у форматі файлу AxF для керування, перегляду та редагування з централізованого місця. Він також з’єднує джерела введення цифрових матеріалів із кінцевими пунктами виведення, такими як стороннє програмне забезпечення для 3D-рендерингу та системи керування життєвим циклом продукту (PLM), щоб зацікавлені сторони могли бачити дизайн продукту з реалістичними атрибутами кольору та зовнішнього вигляду для швидшого, надійнішого перегляду та схвалення.

Оцініть колір і зовнішній вигляд під кількома джерелами світла

Освітлення дуже важливе в автомобільній промисловості. Кабіни з освітленням, такі як SpectraLight QC від X-Rite, можна використовувати на ранніх стадіях розробки, щоб гарантувати, що кольори та покриття зі спеціальним ефектом виглядатимуть належним чином при денному, місячному світлі, лампах розжарювання та флуоресцентних лампах у салоні. Дизайнери малюють невеликі панелі, які імітують деталі автомобіля, і встановлюють їх усередині світлової кабіни, щоб оцінити, як зовнішній вигляд змінюється під різними джерелами світла.

Коли прийшов час оцінити, як покриття виглядатиме на всьому автомобілі, вам потрібно щось більше. Набагато більший. Кімнати « Harmony» — це кімнати для оцінки освітлення, налаштовані на замовлення, зі «світильниками», встановленими на стелі, а іноді й на стінах. Після того, як транспортний засіб пофарбовано, вони заїжджають у нього, вмикають фари та бачать, як виглядає весь автомобіль за різних умов освітлення.

Приміщення Harmony дозволяють контролерам якості забезпечити відповідність усіх панелей, а обробка залишається незмінною за будь-якого джерела світла, від світанку до сутінків і до підлоги виставкового залу.

Використання інноваційних технологій для виробництва нових кольорів автомобіля

Оскільки гармонійні кімнати X-Rite оснащені підвісними або встановленими світильниками SpectraLight QC, програма візуальної оцінки залишається узгодженою з частинами, які розглядаються всередині світлової кабіни SpectraLight QC.