График

Внутрішній аудитор систем енергетичного менеджменту відповідно до вимог і положень міжнародних стандартів ISO 50001:2018 та ISO 19011:2018

25 - 26 января 2024

Вартість - 3500 грн. (on-line) с НДС

«Так что же на самом деле представляет собой Энергетический менеджмент?» — спросите Вы.

А наскільки потрібна дана система саме для Вашого підприємства, де енерговитрати знаходяться не на пріоритетному місці?
Що дає впровадження та сертифікація системи енергетичного менеджменту згідно з ISO 50001?
Як планувати ПЕР?

На сьогоднішній день тема енергоефективності займає одне з найголовніших місць як у міжнародній політиці, так і у внутрішній політиці нашої держави. Проведено та проводиться величезна кількість заходів, у тому числі за участю міжнародних організацій та фінансових установ, десятки семінарів, форумів, лекцій та виставок.

Я не хочу зараз висвітлювати питання щодо необхідності та актуальності даних подій (вони, безумовно, важливі), не хочу в черговий раз показувати графіки та діаграми з інформацією про сильну залежність нашої промисловості від різних енергетичних ресурсів та більшу енергоємність українських продуктів – даної інформації достатньо.

Однак, на мою думку, основна проблема повільної зміни ситуації в цілому полягає у відсутності комплексного та систематичного підходу до цього питання. Ми з вражаючою завзятістю концентруємось на окремих заходах – заміна котлів, утеплення фасадів, заміна вікон тощо. При цьому, з такою самою завзятістю, відмовляємося подивитися на проблему комплексно, з різних сторін і розглянути всі компоненти або фактори, що впливають на загальну величину енергоспоживання.

Зареєструватися

А чи взагалі існують якісь інструменти, які можуть допомогти нам подивитися на проблему саме під таким ракурсом? – Запитайте ВИ.

Звичайно, ТАК. І це є Міжнародний стандарт ISO 50001:2018.

Я чудово усвідомлюю, що на цю відповідь знайдеться безліч противників, які можуть стверджувати,

  • Що стандарти ISO – це марний інструмент і це марна трата часу та грошей
  • Що ми і так це робимо
  • Що в них немає дієвих інструментів тощо

Добре. Тоді дайте відповідь на наступні питання:

  • Чи бажаєте Ви керувати ВТРАТАМИ в галузі нергоспоживання?
  • Чи хочете Ви розуміти, які процеси необхідні для покращення енергоефективності?
  • Чи хочете Ви розуміти, які фактори впливають на загальний обсяг енергоспоживання та якою мірою?
  • Чи бажаєте Ви розуміти, що Вам може перешкодити досягати поставлених цілей і завдань?
  • Чи бажаєте Ви знати потенціал Вашої системи (тобто потенціальний розкид значень споживання)?

Що ж цікавого та корисного є в даному стандарті?

По-перше, це вимога до організації щодо необхідності встановлення, впровадження та підтримки Енергетичної Політики. Отже, перший крок – прийняття він громадських зобов’язань, відбитих у Енергетичній політиці.

Другим важливим кроком у цьому напрямку є Ідентифікація та аналіз енергетичних аспектів. Мета даного кроку – визначення областей значного споживання енергії, тобто будівель, обладнання, процесів, які становлять найбільшу частку у використанні енергії або мають найбільший потенціал для збереження енергії. Для виконання поставлених завдань організація повинна вести Реєстр ризиків і можливостей

Визначення енергетичних
аспектів є важливим для розуміння того, де в організації використовується
енергія, та формує основу для розміщення пріоритетів досягнень у скороченні
споживання енергії.

Третім кроком, що органічно випливає з двох попередніх, є встановлення точки відліку (базової лінії енергоспоживання); цілей, завдань та програм, а також індикаторів енергетичної ефективності, за допомогою яких ми будемо моніторити зміни споживання енергії. Ми запропонуємо Вам та детально опрацюємо можливість поєднання Карт Шухарта з Базовими лініями енергоспоживання.

Розробка програм з енергоменеджменту є гарантією того, що організація досягне своїх цілей та завдань. Ці програми повинні проясняти, як організація планує покращити енергоефективність. При цьому необхідно використовувати найкращі практики та доступні технології.
Пройшовши перші три кроки, організація повинна делегувати повноваження за допомогою розподілу відповідальності для досягнення поставлених цілей. І тут ми стикаємося з четвертою важливою особливістю цього стандарту — визначити ключові ролі та відповідальності в системі енергоменеджменту.

І, нарешті, п’ятий відмінний момент цього стандарту – це Операційний контроль, а також облік аспектів енергозбереження при проектуванні та закупівельній діяльності.

Наші фахівці мають колосальний досвід, у тому числі й міжнародний з надання послуг у сфері енергетичного менеджменту. Під час занять Ви ознайомитеся з прикладами економії (тобто як можна заробити, впровадивши систему енергетичного менеджменту та ефективно використовуючи інші інструменти енергетичної ефективності)

І пам’ятайте найголовніше: «для отримання необхідного результату потрібні конкретні дії!» Тож давайте перший крок зробимо разом. Це буде цікаво та дуже корисно!

Зареєструватись

Чому за кордоном заходи щодо енергозбереження та енергоефективності приносять результат, а у нас ні? Чому ми не можемо уникнути енергетичної залежності від зовнішніх постачальників енергоресурсів? Що має бути основою енергетичної ефективності?

Всі ці питання вже не перший рік хвилюють наші уми. Чому ж, все-таки, ми не досягаємо енергоефективності у нашому житті? А може, для початку необхідно зробити нашу діяльність з енергоефективності усвідомленою, регулярною та на науковій основі?

Постол Виктор Григорьевич

Ведущий специалист по сертификации

Европейский энергоменеджер ТПП, аудитор по ISO 9001, ISO 14001, OHSAS/ISO 45001, ISO 50001, с опытом проведения сертификационных аудитов в Украине и Грузии.