6 порад, як отримати максимальну віддачу від програми управління проактивним технічним обслуговуванням

Під час створення програми проактивного технічного обслуговування (превентивного, предиктивного, моніторинг стану тощо.) є кілька загальноприйнятих думок. Вони можуть допомогти досягти ваших цілей надійності без непотрібних витрат. Нижче наведені поради застосовні як до моніторингу технічного стану обладнання, так і до поточного обслуговування.

Зробіть перевірки доцільними

Переконайтеся, що компоненти обладнання, що перевіряються, мають види відмови, які роблять перевірки стану обладнання доцільними. Якщо компоненти можуть швидко вийти з експлуатації, тобто. мають короткий P-F інтервал (наприклад, запобіжники), огляд не має сенсу.

Встановіть правильну частоту перевірки.

Встановіть періодичність перевірок стану обладнання таку, щоб майже всі можливі відмови були виявлені з достатнім запасом часу. Для виконання необхідного ремонту до поломки. Час між перевірками має становити менше половини «часу розвитку відмови», тобто часу, що минув з моменту, коли відмова вперше стала очевидною, до того моменту, коли компонент перестане функціонувати.

Час розвитку відмови залежить від типу компонента та його робочого контексту (навантаження, швидкість тощо). Для деякого обладнання ця інформація може бути надана виробником. Для інших це виходить із досвіду. Методи контролю технічного стану, такі як аналіз вібрації та складу олії, продовжують період розвитку відмов за рахунок більш раннього виявлення потенційних відмов та контролю швидкості зносу перед поломкою.

Зважайте на стан обладнання.

Переконайтеся, що обладнання знаходиться в хорошому стані, перш ніж починати регулярні перевірки і превентивне обслуговування. Наприклад, розглянемо підшипник ковзання, змащений консистентним мастилом. Якщо робочий зазор знаходиться в межах допусків виробника, то регулярне мастило підшипника з рекомендованою частотою підтримуватиме його в хорошому робочому стані. Однак, якщо підшипник був «запущений» і зношений значно, контакт металу з металом, що виникає, приведе до продовження прискореного зносу навіть при регулярному мастилі.

Розробіть ефективні маршрути інспекцій технічного обслуговування.

Встановіть маршрути, які спростять роботу інспекторів. Наприклад, зіставте розрахунковий час маршруту, щоб завершити його до перерв у роботі. Зазвичай інспектору легше керувати чотирма двогодинними інспекційними маршрутами, ніж одним восьмигодинним маршрутом. Маршрутні картки повинні надавати всю необхідну інформацію, включаючи розташування обладнання та його пристрої живлення для блокування під час перевірки.

Призначте потрібних людей

Досвідчені ремонтники не завжди стають найкращими інспекторами. Більшість перевірок не потребують високого рівня навичок (звісно, ​​якщо процес інспекційного маршруту задокументовано). Вибір людей, які мають природний інтерес до рутинної роботи і беруть на себе відповідальність за певну область, дасть кращі результати.

Керуйте програмою в режимі LIVE.

Це дуже важливо. Об’єм та частота програм проактивного технічного обслуговування повинні постійно переглядатися. Для гарантії того, що обсяг роботи зведений до мінімуму, не ставлячи під загрозу надійність. Це вміле балансування, яке потребує дисциплінованого технічного керівництва.