7 способів оновити систему менеджменту якості

  1. Виключіть протокол і зосередьтеся на методі
  2. Впровадьте сучасні стандарти забезпечення якості 
  3. Інтегруйте з іншими процесами
  4. Надайте навчальні матеріали
  5. Керуйте даними контролю якості в одному місці
  6. Створіть гнучку та масштабовану базу
  7. Довірте експертам підвищення кваліфікації

Система менеджменту якості (Quality Management System) допомагає компаніям координувати та спрямовувати свою політику та засоби контролю, щоб вона могла задовольняти вимоги споживачів і визначати вимоги зацікавлених сторін. Найбільш загальновизнаною найкращою практикою QMS є стандарт Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) 9001:2015 «Система менеджменту якості. Вимоги».

Прогнозується, що глобальний ринок QMS зросте до 4 мільярдів доларів до 2028 року з 2,4 мільярда доларів у 2018 році ( Grand View Research ). Статистика лише вказує на зростаючу прихильність QMS у всьому світі як стандартної ділової практики. У цій статті ви дізнаєтесь, як оновити свою QMS. 

Як оновити систему менеджменту якості?

Система менеджменту якості гарантує постійне вдосконалення продуктів і послуг компанії, а QMS повинна відповідати зразковим стандартам.

Якщо ви хочете бути босом у своєму бізнесі, ось кілька креативних способів покращити свою QMS.

1. Виключіть протокол і зосередьтеся на методі

Організації можуть оптимізувати свою QMS, виключивши кілька трудомістких операцій. Наприклад, працівники можуть переконатися, що QMS зосереджена на системах, з допомогою яких можна швидко щось з’ясувати, у вигляді діаграм, або в системах, переглядаючи її. 

Метод відрізняється від протоколу тим, що протокол визначає, що має бути виконано і чому (без вказівки, як). Навпаки, метод точно вказує, як повинен виконуватися протокол.

2. Впровадьте сучасні стандарти забезпечення якості 

Набагато простіше підтримувати постійні критерії якості та відповідності, коли постачальники та регулятори можуть працювати на основі стандартизованих процедур і особливо запланованих процедур, а не оцінювати щось інше.

Багато програмного забезпечення QMS вже можуть мати шаблони, створені експертами на основі найкращих галузевих практик. Ці бібліотеки можна використовувати для розробки різних процедур відповідності.

Крім того, якщо всі ваші постачальники та інший персонал підключені до однієї платформи, можна з легкістю виконати швидке розгортання нових стандартів і процесів. 

3. Інтегруйте з іншими процесами

Самотня QMS завжди погана ідея. Натомість СМК з іншими процесами бізнес-стратегії може дати більш плідні результати. 

Наприклад, інтеграція ключових процесів у виробництво може отримати якісні результати та підвищити функціональність різних основних областей. 

Окрім цього, інтегрована система менеджменту якості допомагає створити основу технологічного ланцюжка. Це сприяє плавному спілкуванню та запобігає кільком проблемам, а також знижує витрати. 

4. Надайте навчальні матеріали

В епоху постійної та жорсткої конкуренції між брендами надання послуг не є завершальним етапом. Однак надання післяпродажних послуг може мати велике значення. 

Низка складних вимог може бути виконана на етапі після продажу, а саме: ефективна комунікація, механізм зворотного зв’язку тощо. Однак одна стратегія, яка виділяється, полягає в наданні різноманітних навчальних матеріалів.

Від семінарів до онлайн-курсів і доступу до інструментів, які ваша команда ланцюга постачання використовує для підтримки QMS. Це сприяє покращенню ділових відносин і допомагає в прямому маркетингу. 

5. Керуйте даними контролю якості в одному місці

Програмне забезпечення преміум-класу для забезпечення якості може легко інтегрувати всіх ваших партнерів з дистриб’юторської мережі на єдину доступну платформу, дозволяючи вам об’єднувати та використовувати розрізнені та відокремлені дані перевірки для ефективних результатів.

Це вигідна стратегія для великих або глобальних організацій, але навіть невеликі компанії можуть розширити свою діяльність у всьому світі за допомогою програмного забезпечення.

6. Створіть гнучку та масштабовану базу

Рішення для менеджменту якості на основі електронних таблиць стають обтяжливими, коли інформації забагато. Крім того, бізнес розширюється, і, як наслідок, компанії бажають міцної бази для системи менеджменту якості, яку можна масштабувати. 

Порівняно з різними методами публікації, такими як друк, комп’ютеризовані та цифрові базові методи для QMS є значно простішими та модифікованими. 

Організації, які використовують адаптивні або повністю гнучкі системи менеджменту якості, мають міцну основу для розвитку. У міру того, як компанія розвивається та процвітає.

7. Довірте експертам підвищення кваліфікації

Експерти можуть проаналізувати існуючу систему менеджменту якості, навчити працівників її використанню та виконати детальний аналіз, щоб переконатися, що процедури працюють реалістично. 

Нарешті, QMS компанії допомагає керувати операціями, правилами та інструкціями для забезпечення успіху компанії. 

Цілком можливо розвивати компанію, одночасно покращуючи QMS, збільшуючи продажі, дохід, задоволення та загальний успіх. 

Тому замість того, щоб перевіряти систему раз на рік у рамках корпоративної щорічної програми аудиту, проводьте регулярні перевірки та виявляйте, чи працює система, і чи вона потребує змін.

Щоб досягти балансу між якістю, ефективністю та прибутковістю, бізнес повинен оновити свою систему менеджменту якості. Інтегрована та розширена система менеджменту якостідопомагає досягати короткострокових і довгострокових бізнес-цілей разом із основами.