Управління надійністю та критичністю обладнання. RCM

RCM

Сьогодні всі ми звикли користуватися швидкими автомобілями, своєчасними транспортно-логістичними системами, звикли до постійної електроенергії та бездротових мереж. Використовуючи всі ці блага, нам важлива також безпека – особиста, суспільства, навколишнього середовища. І треба розуміти, що рівень задоволення цих потреб лягає виключно на машини, роботів, загалом на обладнання. Те, як добре і надійно працюватимуть складні механізми залежить і якість вироблених ними благ – чи то споживчі товари, чи сервісні послуги. Від працездатності виробничих активів та управління надійністю та критичністю обладнання (RCM) залежить більшість прибутковості будь-якого підприємства.


Але на сьогодні в Україні багато підприємств вибудовує стратегію управління надійністю обладнанням виключно на системах ПВР – інтервальних ремонтів вузлів, періодичної заміни механізмів. І як показали наукові дослідження, система ТОіР, що ґрунтується на ідеї, що будь-яка поломка активу попереджається шляхом його заміни чи ремонту через постійні, фіксовані інтервали часу, докорінно не ефективна. А в ряді випадків – контрпродуктивна за рахунок регулярного внесення «дитячої смертності» в обладнання, що збалансовано працювало до втручання.


Тільки до 6% відмов справедливий і обґрунтовано застосуємо подібний підхід у технічному обслуговуванні. А що ж робить класичне ТОіР з рештою 94% відмов? Практично нічого. Планове ТОіР не фокусує увагу на цих несправностях. А це і приховані відмови, і численні відмови, і поломки з наслідками для персоналу чи навколишнього середовища, суспільства. Іншими словами, у переважній більшості випадків, при класичному ТОіР ми нічого не робимо з того, що потрібно було б зробити для підтримки надійності активу. І навпаки, якщо ми й витрачаємо колосальні ресурси, то в більшості випадків робимо це на ретельно сплановані завдання ТО, які не наближають нас до бажаного рівня надійності обладнання. Підприємства мають колосальні збитки через неправильно сформовану стратегію управління фізичними активами.

Бажаєте отримати консультацію по навчанню чи сертифікації систем управління? Заповніть форму зв’язку!


Тому менеджмент виробничих фізичних активів, з усіх можливих видів менеджменту, є наймолодшим і, що не є, «неораним полем» для розумної мінімізації витрат будь-якого підприємства шляхом скорочення запасів та уникнення непотрібних рутинних операцій з ТО. Цьому процесу можуть сприяти багато методів оцінки ризиків. Але донедавна суворо спеціалізованих методик, спрямованих на широке застосування в галузі ТОіР, не існувало. На сьогоднішній день, єдино визнаним у різних галузях інструментом є RCM – технічне обслуговування, орієнтоване на надійність.


Досліджуючи та вивчаючи набір тих методологічних та послідовних інструментів, закладених в основу філософії RCM, компанія TMS бачить своєю місією широке поширення та впровадження важливого інструменту на підприємствах, що динамічно розвиваються. Об’єднавши наші зусилля, ми почнемо реалізовувати спільні прагнення щодо вдосконалення стратегій технічного обслуговування та економії фінансів. Разом ми зможемо навчитися акцентувати увагу не на поломках обладнання, а на важливості їх наслідків для персоналу, довкілля, бізнесу. Давайте разом розпочинати шлях до усвідомленого та обґрунтованого обслуговування фізичних активів. Завдяки навчально-методичним курсам академії TMS, у сервісних служб нарешті з’являється дієвий та сучасний інструмент для прийняття рішень щодо ефективного управління відмовами обладнання. На зарубіжних підприємствах, які вперше застосували RCM, лише за 2-3 місяці зниження витрат на технічне обслуговування становило 20-30%. Тому ми усвідомлюємо той потенціал практичної та економічної користі, яку несе у собі технічне обслуговування, орієнтоване на надійність в українській промисловості. І ще. Впроваджуючи спільно з TMS цю методику, створюючи команди RCM, навчаючи фасилітаторів RCM-аналізу, ми обов’язково залучимо велике коло персоналу в питання ТОіР, посадивши в один човен виробничників, ремонтників і служби охорони праці. Це дасть зовсім інший поштовх для оптимізації внутрішніх бізнес-процесів.