Сертифікація EN 1090

Зміст

 1. Що таке стандарт EN 1090?
 2. Переваги сертифікації згідно з EN 1090?
 3. Область застосування стандарту EN 1090?
 4. Вартість сертифікації EN 1090 і як замовити сертифікацію?
 5. Як зрозуміти, що вашій компанії потрібен сертифікат?
 6. Необхідні документи для проходження сертифікації
Технический инспектор TMS Ukraine Владимир Кротов

Технічний інспектор TMS Ukraine
Володимир Кротов

Що таке стандарт EN 1090?

Європейський стандарт EN 1090 включає оцінку відповідності сталевих і алюмінієвих компонентів, що використовуються в сталевих і бетонних комплектних конструкціях, застосовується до серійних і разових розробок. Стандарт EN 1090-1 з 1 липня 2012 року визначає обов’язкове нанесення на виріб маркування CE (CE Mark), продукція, що не має СЕ, не може розміщуватися на внутрішньому ринку країн членів Європейського Союзу.

Починаючи з 01.07.2014 для виробників конструкцій та компонентів у Європейському союзі згідно з Будівельним Регламентом 305/2011 запроваджується обов’язкове РЄ маркування.

Відповідно до вимог стандарту EN 1090 обов’язковою умовою є введення заводського виробничого контролю (FPC – Factory Production Control), система контролю над виробництвом повинна охоплювати все, що стосується відповідності продукції, у тому числі персонал, обладнання, процес проектування конструкції, процедури обстеження для перевірки та реєстрації відповідності специфікаціям компонентів, плани випробувань, оцінка продуктів, процедури розгляду невідповідності.

Виробник повинен довести, що FPC відповідає вимогам, зазначеним у пункті 6.3 EN 1090-1. FPC система повинна охоплювати всі процеси, виробничі лінії, підрозділів або департаментів у тому числі зовнішній або експлуатованих субпідрядників. Якщо FPC є частиною системи, яка сертифікована відповідно до EN ISO 9001 або EN ISO 3834 та нотифікована структура визначила, що система відповідає вимогам EN 1090-1, то нотифікована структура може визнати будь-який із цих стандартів. У випадках, коли виробник виконує випробування у своїй лабораторії або в лабораторіях субпідрядників, випробувальне обладнання та методи оцінки (лабораторій) повинні бути обов’язково включені до FPC.

Стандарт складається з наступних частин:

EN 1090-1:2009+А1:2011 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 1. Вимоги до оцінки відповідності несучих сталевих конструкцій

EN 1090-2:2018 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 2. Технічні вимоги до сталевих конструкцій

EN 1090-3:2008 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 3. Технічні вимоги до алюмінієвих конструкцій

EN 1090-4:2018 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 4. Технічні вимоги до холодногнутих сталевих елементів та холодногнутих конструкцій для дахів, стель, підлог та стін.

EN 1090-5-2017 Виготовлення сталевих та алюмінієвих конструкцій. Частина 5. Технічні вимоги до холодногнутих алюмінієвих елементів та холодногнутих конструкцій для дахів, стель, підлог та стін

Переваги сертифікації згідно з EN 1090?

 • Розширити ринок збуту країни ЄС;
 • бути впевненими відповідно до своєї продукції вимогам нормативів та стандартів;
 • бути впевненими у затребуваності Ваших алюмінієвих та сталевих конструкцій на ринках Європи;
 • Скористайтеся перевагами співпраці з нами в частині експертного досвіду наших співробітників з будь-яких питань, пов’язаних із сертифікацією та стандартизацією.

Область застосування стандарту EN 1090?

Для організацій, виробників металевих конструкцій, які цікавляться, як покращити якість своєї продукції та послуг, відповідати очікуванням та вимогам своїх клієнтів.

Вартість сертифікації EN 1090 та як замовити сертифікацію?

Вартість сертифікації на відповідність стандарту EN 1090 індивідуальна і залежить від багатьох факторів, таких як кількість співробітників, виробничих майданчиків, процесів виробництва (послуг), сфери діяльності тощо.

Для отримання індивідуальної вартості робіт Вам необхідно заповнити (хоча б частково) ЗАЯВКУ та надіслати нам на електронну пошту info@tms.ua. Надіслана заявка є суто інформаційним матеріалом для аналізу Вашого підприємства та складання кінцевої суми сертифікації за цим стандартом і не є Вашою згодою на проведення нами будь-яких платних та безкоштовних додаткових послуг, а вся інформація розцінюється як конфіденційна, та не підлягає іншій обробці. Додаткові послуги, такі як Сертифікат іноземною мовою, кількість сертифікатів, подарунковий варіант тощо залежать від Ваших побажань.

Як зрозуміти, що вашій компанії потрібний сертифікат?

 • Ви маєте чіткі вимоги замовника;
 • Ви плануєте участь у тендерах на виробництво продукції та послуг;
 • Ви хочете підвищити рівень кваліфікації Вашого персоналу та документально підтвердити можливість виготовлення якісної продукції з підтвердженням сертифікатів, виданих Третьою незалежною стороною.

Необхідні документи для сертифікації

 • Сертифікати зварювальників
 • Протокол оцінки процесів зварювання
 • Документація згідно з вимогами EN 1090, ISO 3834
 • Заповнені заявки;