Стандарт ISO 39001. Безпека дорожнього руху

Стандарт ISO 39001 Зміст:

 1. Що таке ISO 39001 і чи так він необхідний?
 2. Учбові курси, які допоможуть вам впровадити ISO 39001
 3. Відео
Стандарт ISO 39001. Безпека дорожнього руху

Генеральний директор
ТОВ “Технічні та управлінські послуги”
М.А. Левицький

  Для получения видео заполните форму ниже


  Що таке ISO 39001 і чи так він необхідний?

  Спочатку, коли НАК «Нафтогаз України» кілька років тому зацікавився цим стандартом, то я не особливо зрозумів НАВІЩО. Однак після того, як я почав готуватися до презентації та вивчив кілька документів, я познайомився з такими фактами:

  За даними всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) смертність від дорожньо-транспортного травматизму становить від 750000 до 1180000 випадків щорічно. Розкид у числах обумовлений проблемами фіксації та аналізу даних про травми, заниженням цифр звітності низки країн, і навіть відмінностями у методиках підрахунку. За оцінками ВООЗ, у всьому світі у ДТП щороку отримують травми чи інвалідність від 20 до 50 млн. осіб. У більшості країн світу співвідношення між випадками смерті внаслідок ДТП, травмами, які потребують госпіталізації, та легкими травмами як 1:15:70.

  Ці цифри вже змушують замислитись. Йдемо далі…

  Працівники автопарків, начальники транспортних відділів на підприємствах, дорожні будівельні та ремонтні бригади, організації з обслуговування доріг, проектні організації, водії транспортних засобів та співробітники поліції у своїй щоденній професійній діяльності впливають на безпеку дорожнього руху ( БДР). Причому співробітники поліції, всупереч поширеній думці, далеко не єдина і не найвпливовіша в цьому питанні сторона.

  А цей текст вже підводить до думки про те, чому Безпека дорожнього руху не може бути створена лише водіями, або лише співробітниками поліції, або кимось ще окремо взятим учасником.  І ось тут уже для мого розуміння потреби цього стандарту на мене справила враження моя розмова з колегами з Греції під час мого візиту до них незадовго до весняного карантину. Під час обговорення з ними цього стандарту, один із учасників сказав мені: «Михайло, подивися, наскільки перспективний цей стандарт». “Що ти маєш на увазі?” – Запитав я. «А те, що для того, щоб забезпечити дійсно безпеку дорожнього руху, до цього процесу мають бути залучені:

  – проектні організації, які дорогу проектують

  – будівельні організації, які будують дорогу

  – ремонтні організації, які підтримують її стан та проводять поточний ремонт

  – водії легкових транспортних засобів (приватники, службові та державні, в т.ч. таксі тощо)

  – вантажні транспортні засоби (приватні та державні)

  – власники магазинів, установ і т.д., що знаходяться в безпосередній близькості від дороги і не тільки

  – власники автозаправних станцій

  – школи та інші місця для навчання та перебування дітей

  – і це ще не всі учасники, які можуть додаватись залежно від особливостей місцевості та регіону.

  Уявляєте? І якщо хтось не знатиме і виконуватиме свої обов’язки в рамках цієї системи, то НІЧОГО НЕ ВИЙДЕТЬСЯ.

  І спостерігаючи за статистикою, що надається Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO), інтерес до цього стандарту починає зростати з кожним роком. Крім цього, його почали публікувати в ТОР 10 стандартах за підсумками року. І це не може не тішити. Так уперше з’явилися дані у 2016 році, і кількість діючих сертифікатів ISO 39001 у світі становила – 478 сертифікатів, то у 2019 році їх кількість склала 864 на 1 8652 майданчиках, тобто збільшилася майже на 100%.

  Навчальні курси, які допоможуть вам впровадити ISO 39001

  Внутрішній аудитор систем менеджменту безпеки дорожнього руху на відповідність вимогам стандарту ISO 39001:2012

  Спеціаліст систем менеджменту безпеки дорожнього руху на відповідність вимогам стандарту ISO 39001:2012.

  Фахівець з інтегрованих систем менеджменту ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO 39001:2012, ISO 19011:2018

  Відеоролик

  Ну, а для того, щоб дізнатися трохи більше про стандарт, про його особливості та прийняти для себе рішення щодо доцільності роботи з ним – реєструйся, дивись відео-ролик та приймай рішення.

  >