ISO 37001: Антикорупційна система менеджменту

ЩО ТАКЕ ISO 37001?

За оцінками, щороку у всьому світі переходять із рук у руки понад 1,5 трильйона доларів. Окрім негативного економічного впливу, хабарництво також впливає на все суспільство, оскільки воно підриває довіру, призводить до несправедливості, породжує нерівність і пригнічує мотивацію. ISO приєдналася до глобальної боротьби з хабарництвом, розробивши ISO 37001, міжнародний стандарт, який встановлює вимоги до системи управління боротьбою з хабарництвом (ABMS).

ISO 37001 — це міжнародний стандарт систем управління протидією хабарництву. Він забезпечує основу для компаній, які працюють у будь-якій точці світу, щоб оцінити свої внутрішні антикорупційні процеси та усунути будь-які недоліки. Будь-яка організація виграє від оцінювання ISO 37001, хоча це може бути особливо корисним для тих, хто працює в сферах, де хабарництво є відомим фактором ризику.

 • Він охоплює широкий спектр сценаріїв, коли можливе хабарництво:
 • Безпосередньо організацією
 • Співробітниками, які діють від імені організації
 • Хабарництво через посередників
 • Підкуп організації третіми особами
 • Підкуп співробітників організації третіми особами

ISO 37001 визначає низку заходів, які допомагають вашій організації запобігати, виявляти та боротися з хабарництвом. Його зосередженість на профілактиці допомагає підприємствам зменшити ризики хабарництва в усій своїй діяльності та в ланцюжках створення вартості. Стандарт сприяє культурі прозорості та доброчесності, а також розширенню ефективних заходів для запобігання та вирішення проблем, пов’язаних із хабарництвом.

Сертифікація за стандартом ISO 37001 не є обов’язковою, але оскільки все більше організацій проходять аудити, це стає галузевим еталоном для підходу компанії до хабарництва.

ЯК СЕРТИФІКАЦІЯ ISO 37001 ДОПОМАГАЄ БІЗНЕСУ?

Сьогодні, як ніколи, новини про корупційні скандали поширюються швидко і можуть виявитися руйнівними для компаній – навіть натяк на хабарництво може серйозно зашкодити вашій репутації. ISO 37001 діє як ефективний інструмент, який допомагає організаціям боротися з ризиком хабарництва та підтримувати довіру клієнтів до їхніх продуктів і послуг. Ваші зацікавлені сторони можуть бути впевнені, що ваша організація запровадила міжнародно визнані найкращі методи контролю проти хабарництва, і вони можуть бути впевнені в цілісності ваших внутрішніх процесів.

Отримання сертифікату ISO 37001 приносить багато переваг:

Підвищення конкурентоспроможності та довіри.
Впровадити ефективну систему управління боротьбою з хабарництвом, яка підтримує бізнес-культуру, засновану на прозорості та чесності.

Зменшіть витрати на втручання.
Розробіть внутрішні процеси, які регулярно відстежуватимуть ключові проблеми, щоб контролювати ризики та витрати, пов’язані з хабарництвом.

Покращення вартості послуг і продукту.
Запобігайте негативному впливу хабарництва та наслідкам пов’язаного з ним зростання витрат.

Підвищуйте репутацію бренду
за допомогою міжнародно визнаного сертифікату, який відкрито демонструє вашу відданість справі запобігання корупції

Докази належної обачності
Для юридичних цілей стандарт демонструє, що ви вжили запобіжних заходів належної обачності у разі виявлення доказів хабарництва, що може допомогти зменшити штрафи

Анткорупційне навчання

Цей навчальний курс розроблений, щоб допомогти учасникам зрозуміти основні концепції та принципи системи управління протидією хабарництву (ABMS) на основі ISO 37001. Відвідавши цей навчальний курс, учасники дізнаються більше про структуру та вимоги стандарту для ABMS , включаючи політику боротьби з хабарництвом, лідерство та зобов’язання вищого керівництва, процеси, пов’язані з конкретними засобами контролю, такими як належна обачність, фінансовий і нефінансовий контроль, подарунки, гостинність і пожертви, а також процеси оцінки ефективності та постійного вдосконалення.

Хто має бути присутнім?

 • Менеджери та консультанти, які прагнуть дізнатися більше про управління боротьбою з хабарництвом
 • Професіонали, які бажають ознайомитися з вимогами ISO 37001 до ABMS
 • Особи, які беруть участь або відповідають за діяльність з управління боротьбою з хабарництвом у своїй організації
 • Особи, які бажають продовжити кар’єру в сфері управління боротьбою з хабарництвом

Мета навчання

Після успішного завершення цього навчального курсу учасники зможуть

 • Описати концепції, принципи та визначення антикорупційного менеджменту
 • Пояснити основні вимоги ISO 37001 до системи управління протидії хабарництву
 • Визначити потенційні дії та підходи, які організації можуть використовувати для досягнення відповідності стандарту ISO 37001