Управління ремонтами
Зміст
- Що таке управління ремонтами?
- Переваги використання управління ремонтами чи навіщо нам це потрібно?
- Область застосування або на що поширюється
- Вартість навчання, як і де замовити?
- Як зрозуміти, що вашій компанії потрібно управління ремонтами?
- Необхідні документи для управління ремонтами?
- Навчальні курси, які допоможуть вам зрозуміти та впровадити Управління ремонтами?
Що таке керування ремонтами?
Будь-який продукт, будь-яка послуга на своєму шляху до кінцевого споживача стикаються з тисячами пристроїв та технічних систем: конвеєрні лінії, теплогенератори, транспортні мережі, дата-центри, термічні печі тощо. Саме виробничі активи втілюють наші новаторські ідеї, наші прагнення розвитку та поліпшення навколишнього світу. І від стабільності їхньої роботи та сталості результатів залежить кінцева мета будь-якого бізнесу – прибуток. Ось чому важливо мати ефективну систему управління ремонтами виробничих активів. Керуючи ремонтами – ми керуємо стабільністю, надійністю та іміджем.
Управління ремонтами сьогодні розглядається як ключовий фактор системного зростання та розвитку абсолютно будь-якої компанії з будь-якого сектора економіки. Управління ремонтами – це багаторівневий процес, який зачіпає всі ключові департаменти підприємства: технічні служби, службу безпеки праці та екології, виробничі підрозділи, відділи закупівель. Якісна система управління ремонтами виходить з взаємної роботі цих служб.
Ризики раптової зупинки обладнання надто високі, щоб їх ігнорувати. А наслідки мають критичність як для операційної діяльності, так і для безпеки персоналу та навколишнього середовища. Ось чому дуже важливо на кожному підприємстві не просто створити менеджмент ремонтів, а ще й розвивати в ньому систему ризик-орієнтованого підходу.
Переваги використання управління ремонтами чи навіщо це потрібно?
Вигода 1 – Зниження ризиків нещасних випадків та аварій з технічних причин. У сучасних умовах жоден бізнес не може вважатися успішним, якщо під час його ведення страждають люди або довкілля. Сучасні підходи та аналіз критичності видів та наслідків відмов зосереджує увагу не тільки на відмови обладнання з економічної точки зору, а й на відмови, які можуть забрати життя персоналу або нашкодити екології;
Вигода 2 – Перехід від реактивного ТО до проактивного. Колосальні засоби та людські ресурси витрачаються на гасіння пожеж та на ліквідацію аварійних простоїв. Сучасна модель системи управління ремонтами передбачає еволюційний шлях від постособитійних процесів до методів роботи до виникнення відмов.
Вигода 3 – Велика ефективність витрат за ТО. За грамотно побудованої системи управління ремонтами кожна витрачена гривня приносить більше годин працездатності обладнання;
Вигода 4 – Скорочення рутинних робіт з ТО. Неефективне керування ремонтами завжди призводить до максимального завантаження ремонтного персоналу. Графіки планових робіт, які обґрунтовані вже застарілими критеріями, не враховують зростання темпу виробництва та складності обладнання. Тому щоденні роботи з ТО стають для ремонтного персоналу громіздким пулом завдань, які не впливають на надійність виробничих активів.
Вигода 5 – Скорочення запасів. Будь-яка сучасна система управління ремонтами орієнтована лише на планові завдання із заміни вузлів, які справді цього потребують. Немає необхідності витрачати ресурси ті вузли, які можуть вплинути на здатність виробничого активу виконувати бажані функції;
Вигода 6 – Скорочення втрати знань та досвіду підприємства. Знання багатьох операцій у сфері ремонтів немає будь-якого матеріального носія й у основному у вигляді досвіду персоналу. Багаторівнева система управління ремонтами дозволяє перекласти весь досвід та знання на папір, тим самим знизити наслідки ризику витоку дослідних кадрів.
Вигода 7 – Залучення персоналу шляхом особистого причастя до прийняття рішень щодо існуючих проблем ТО. Менеджмент ремонтів не може бути ефективним, якщо у прийнятті рішень бере участь одна особа. Основною перевагою сучасних підходів в управлінні ремонтами є колективний аналіз існуючих проблем та широкий погляд на ресурси, якими можна боротися з цими проблемами.
Область застосування або на що поширюється
Процес удосконалення менеджменту ремонтами потрібен БУДЬ-ЯКИЙ компанії, яка прагне поліпшити свої позиції на конкурентному ринку. Зміни у культурі технічного обслуговування торкнуться абсолютно всіх напрямів діяльності:
- безпека;
- виробництво;
- закупівлі;
- інжиніринг;
Необхідно розуміти, що будь-які перетворення мають супроводжуватися поширенням зовсім іншого ставлення до виробничих активів. Тому операційний персонал відіграватиме ключову роль у змінах.
Вартість навчання, як і де замовити?
Вартість навчання представлена на сайті Академії. За корпоративного навчання можливі індивідуальні умови. Для отримання індивідуальної вартості Вам необхідно заповнити ЗАЯВКУ та надіслати нам на електронну пошту academy@tms.ua. На основі отриманих від Вас даних ми зможемо підготувати індивідуальну цінову пропозицію на корпоративне навчання чи навчання на базі Академії TMS.
Як зрозуміти, що вашій компанії потрібне управління ремонтами?
Щоб зрозуміти, наскільки Ваша компанія потребує змін управління ремонтами, спробуйте відповісти на такі питання:
Чи ефективно витрачаються гроші на ремонти? Чи бувають у Вашій компанії аварійні простої? Вони швидко усуваються?
Чи траплялися у Вашої компанії випадки травм через технічну несправність обладнання? А викиди в атмосферу, ґрунт чи водні ресурси?
Культура експлуатації обладнання на належному рівні?
На будь-якому підприємстві, яке не прагнутиме покращити існуючу систему управління ремонтами, обов’язково приходять усі вищеперелічені проблеми. І як би не було спокусливим бажання залишити все таке, що «підкрутивши лише гайки», це не призведе до вигод у довгостроковій перспективі. Рано чи пізно хвиля аварійних простоїв, травм, зростаючих витрат на ТО призведе до повного краху всього бізнесу.
Ви хочете, щоб ремонтний персонал «жив» на роботі в спробах залатати дірки системи управління ремонтами, що давно зжила себе?
Ви хочете бачити квартальні звіти з операційним прибутком, що зменшується, і операційними витратами, що збільшуються?
Ви хочете ризикувати життям та здоров’ям свого персоналу чи навколишнім світом? Якщо відповідь «Ні», то найвірніший шлях уникнути цих проблем це почати будувати менеджмент ремонтами по-новому та з іншими цілями. Приймати рішення про виконання тих чи інших завдань із технічного обслуговування та ремонту на основі чітких критеріїв. Вкладати кошти лише після аналізу ризиків та критичності обладнання. Витягувати океан інформації з процесів ТОіР із використанням метрик та KPI. Залучати до питань ТОіР всі рівні персоналу.
Чи потрібні документи для керування ремонтами?
Основополагающей документацией в международной практике в области ремонтов является серия стандартов ISO 55001. Согласно ему, на предприятии должна быть политика в области управления ремонтами и цели.
Для функционирования риск-ориентированного подхода необходимо иметь четкую документированную процедуру по проведению оценки рисков FMEA/FMECA в том числе и анализу критичности отказов.
Также фундаментальным является RCM-методика, которую необходимо утвердить на уровне предприятия, а затем реализовывать ее с привлечением внутренних команд и внешних фасилитаторов.
Для повышения культуры эксплуатации производственных активов рекомендуется распространить систему TPM, которая нуждается в инструкциях и методических нормативах.
Отдельным элементом успешного менеджмента ремонтами является грамотная постановка метрик, которые будут сигнализировать об отклонении всей системы ТОиР в целом или ее составляющих.
Навчальні курси, які допоможуть вам зрозуміти та впровадити управління ремонтами
Базові підходи управління надійністю та критичністю обладнання за методикою RCM.
Хто має відвідати?
- керівники підприємств та топ-менеджери;
- керівників підрозділів, ТОіР, охорони праці;
- провідні спеціалісти служб ТОіР, охорони праці, виробничих підрозділів;
- всіх, хто цікавиться.
Що я вивчатиму?
Навчання проводиться у форматі лекцій та практичних занять, секцій питань та відповідей. На цьому курсі детально викладаються фундаментальні основи технічного обслуговування, орієнтованого на надійність RCM. Як проводити аналіз RCM, які кроки входять до RCM-аналізу, хто має проводити RCM-аналіз, на підставі яких критеріїв приймаються рішення про керування тією чи іншою відмовою.
Поговоримо про різні моделі ймовірності відмови від віку, про випадкові відмови обладнання, які не пов’язані з віком. Обговоримо що таке прихована відмова і чим небезпечна множинна відмова. Також у рамках курсу вивчимо основні вимоги до постановки функцій обладнання, навчимося визначати функціональні відмови та як необхідно проводити аналіз критичності за методикою FMEА. Окремо зупинимося та попрактикуємося складати інформаційні таблиці RCM та таблиці прийняття рішень з використанням науково обґрунтованої блок-схеми.
Важливим фактором є можливість поставити запитання викладачеві та поспілкуватися з представниками різних підприємств під час навчання.
Що входить до навчання?
Для слухачів передбачено комплект роздаткових матеріалів в електронному та паперовому вигляді.
Відеоролик
Статті по темі:
- 6 порад, як отримати максимальну віддачу від програми управління проактивним технічним обслуговуванням
- Завдання щодо моніторингу стану обладнання в RCM (Управління надійністю)
- Періоди розвитку систем ТОіР
- Предиктивне ТО та визначення корінних причин відмов RCA
- Управління надійністю та критичністю обладнання. RCM ROI у RCM
- Наскільки вигідно та чи можна оцінити проект до впровадження?
- Загальні риси та характерні особливості процедури RCM-аналізу