Яких питань чекати під час сертифікаційного аудиту за ISO 9001:2015?

Отже, Ваша організація витратила час, ресурси та гроші на впровадження ISO 9001: 2015 і тепер Ви відчуваєте, що готові пройти сертифікацію. Однак є ще один крок, до якого потрібно підготуватись, і це Ваш аудит.

Зміст

  1. Чи можете ви розповісти нам про контекст вашої організації?
  2. Хто зацікавлені сторони у вашій організації?
  3. Які їхні вимоги?
  4. Чи були виявлені ризики та можливості і як ви їх усуваєте чи використовуєте?
  5. Які плани були розроблені для досягнення цілей вашої системи менеджменту якості?
  6. Як ваша система менеджменту якості буде інтегрована у ваші бізнес-процеси?
  7. Як ваша організація керуватиме змінами?
  8. Отже, чи зможете Ви відповісти на запропоновані питання під час аудиту?

Так, аудит стане випробуванням для вашої організації, і ви можете сподіватися, що вся ваша важка робота з підготовки до цього дня приведе до успіху. Які питання Вам можуть поставити, і чи можете Ви підготуватися до них?

Наведемо найпоширеніші з них:

Чи можете ви розповісти нам про контекст вашої організації?

Зазвичай це питання, адресоване вищому керівництву. Аудитор буде просити вас включити у свою відповідь внутрішні та зовнішні проблеми, які мають відношення до мети, стратегії та цілей вашої системи управління якістю.

Хто зацікавлені сторони у вашій організації?

Це може здатися складним питанням, але ви повинні знати цю інформацію і надати її своєму аудитору. Зацікавлені сторони відносяться до внутрішніх та зовнішніх людей, які стосуються вашої системи менеджменту якості. Приклади – співробітники, клієнти, постачальники та регулюючі органи.

Які їхні вимоги?

Це можна описати як другу частину попереднього питання, оскільки навіть якщо Ви знаєте, хто ваші зацікавлені сторони, вам також необхідно знати, які їхні вимоги. Тут потрібно ретельне планування, щоб зрозуміти індивідуальні вимоги кожної сторони, і під час вашого аудиту необхідно буде надати докази.

Чи були виявлені ризики та можливості і як ви їх усуваєте чи використовуєте?

Це один із основних розділів ISO 9001: 2015, і можна з упевненістю сказати, що він один із найважливіших. Аудитор попросить Вас надати докази того, що Ви здійснили оцінку всіх ризиків та можливостей, які можуть вплинути на Вашу Систему управління якістю та плани, які Ви маєте, для управління ними.

Які плани були розроблені для досягнення цілей вашої системи управління якістю?

Аудитору потрібно буде визначити, які плани ви розробили, щоб досягти поставленої мети. Наприклад, Ви можете показати, що використовуєте підхід SMART та продемонструвати, як ви реалізуєте плани у всій організації. Ви також повинні надати докази того, що ваші співробітники знають, як вони можуть сприяти досягненню цілей, і що вони знайомі з планами дій.

Як ваша система управління якістю буде інтегрована у ваші бізнес-процеси?

Задаючи це питання, аудитор просто хоче визначити, як Ви використовуватимете систему управління якістю ISO 9001: 2015 для управління своїм бізнесом. Знову ж таки, це питання буде адресоване вищому керівництву, оскільки в ньому наголошується на тому, як працюватиме бізнес і які існують плани для постійного поліпшення в рамках бізнес-стратегії.

Як ваша організація керуватиме змінами?

Це дуже важливе питання, оскільки в організації завжди відбуватимуться зміни, і Ви повинні бути готовими до них. Вам потрібно буде визначити зміни, які необхідно внести, та надати докази того, як Ви керуватимете цими змінами. Деякі зміни можуть включати зміни ролей співробітників, продукції, постачальників або зміни вимог клієнтів.

Аудитор шукатиме доказів того, як Ви плануєте керувати змінами та що вони відповідатимуть вимогам ISO 9001:2015.

Отже, чи зможете Ви відповісти на запропоновані запитання під час аудиту?

Дозвольте нам допомогти. Ми надаємо Вам БЕЗКОШТОВНИЙ посібник з ISO 9001:2015.

Цей посібник призначений для підприємців, консультантів, аудиторів та осіб, які планують створити, сертифікувати та постійно вдосконалювати систему менеджменту якості (СМЯ) в рамках стандарту ISO 9001: 2015. покращити розуміння, а також полегшити його впровадження.

Цей посібник складається з двох частин. Перша частина знайомить читачів з основними змінами та новою структурою стандарту, а також надає інформацію про ключові особливості та вимоги ISO 9001: 2015. Друга частина містить інформацію про практичну реалізацію вимог ISO 9001: 2015 з додатковими примітками, прикладами питань аудиту та можливими документальними свідченнями процесу аудиту.