Як пройти сертифікацію на відповідність ISO 45001:2018?

Ви вирішили впровадити систему менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці та, звичайно, отримати сертифікат відповідності. Постає питання: «З чого почати? Як пройти сертифікацію ISO 45001 на відповідність?

Для організацій, які серйозно ставляться до підвищення безпеки працівників, зниження ризиків на робочому місці та створення кращих та безпечних умов праці, розроблено стандарт ISO 45001.

Як пройти сертифікацію на відповідність ISO 45001:2018?

Починаючи шлях сертифікації системи, ми рекомендуємо Вам пройти навчання, де детально ознайомитеся з вимогами стандарту ISO 45001:2018, обговоріть особливості документування процесів, застосування ризик-менеджменту, логіку розробки та розвитку системи, практику внутрішнього аудиту.

Після того, як Ви докладно вивчите зміст та вимоги стандарту, зрозумієте принципи ISO 45001, Ви переходите до наступного етапу – впровадження системи управління.

Система, побудована відповідно до ISO 45001:2015, потребує певної документації. Документація може складатися з багатьох різних типів документів і підхід стандарту досить гнучкий і універсальний. Зазвичай система включає:

  • політику,
  • посібник з системи або опис контексту організації та сфери застосування,
  • процедури,
  • інструкції з охорони праці,
  • записи.

Особлива увага приділяється актуалізації та відповідності законодавчим вимогам.

Коли Ви переконані, що систему менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці впроваджено та ефективно функціонує, Ви можете переходити до етапу сертифікації. Для цього необхідно направити заявку до органу сертифікації TMS, щоб можна було визначити можливість сертифікації системи та розрахувати обсяг та вартість проведення робіт. Але ми рекомендуємо Вам подавати заявку ще на етапі впровадження системи.

Сертифікація Вашої системи необхідна для підтвердження та демонстрації співробітникам, клієнтам, інвесторам та іншим заінтересованим сторонам, що Ви створили безпечне середовище у Вашій організації, домоглися покращення умов праці, що в сукупності дозволить Вам: скоротити до мінімуму ймовірність нещасних випадків, продемонструвати дотримання всіх законодавчих та нормативних вимог, підвищити продуктивність праці за рахунок зниження часу простоїв, скоротити витрати на страхування, залучити нових клієнтів за рахунок прихильності до охорони праці та забезпечення безпеки – це лише очевидні переваги і все це при продовженні досягнення ваших стратегічних цілей!

Як пройти сертифікацію на відповідність ISO 45001:2018?

Вартість сертифікації на відповідність стандарту ISO 45001 розраховується для кожної компанії індивідуально та залежить від кількості співробітників, виробничих майданчиків/офісів, процесів виробництва (послуг), сфери діяльності тощо.
Міжнародний сертифікат ISO 45001 видається на 3 роки. Орган із сертифікації щорічно проводитиме у Вас наглядові аудити, щоб підтвердити, що вимоги міжнародного стандарту ISO 45001 виконуються та система менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці підтримується сертифікованою організацією. Це робиться для того, щоб забезпечити постійну відповідність Вашої системи управління вимогам стандарту та ініціювати її безперервне покращення.
Ми будемо раді отримати від вас заявку на сертифікацію, запросити Вас на наші платні та безкоштовні навчальні заходи та розповісти Вам про наш досвід.
Читайте також:

  1. НАВІЩО СЕРТИФІКУВАТИ ПІДПРИЄМСТВА НА ВІДПОВІДНІСТЬ ISO 45001?
  2. ПЕРЕВАГИ ВПРОВАДЖЕННЯ ISO 45001:2018