Навіщо сертифікувати підприємство ISO 9001?

ІSO 9001 – це основа менеджменту. ISO 9001 – це найпопулярніший у світі стандарт, на базі якого створюється система управління якістю (СМЯ) в організації з подальшою можливістю сертифікувати підприємство. У ньому є абсолютно все для розуміння того, що відбувається, та необхідних змін.

У цьому стандарті зазначається, що «застосування системи менеджменту якості є стратегічним рішенням для організації, яке може допомогти покращити результати її діяльності та забезпечити міцну основу для ініціатив, орієнтованих на сталий розвиток».

Щоб пройти сертифікацію0 /a>, компанія повинна відповідати вимогам, викладеним у стандарті ISO 9001. Можливість впровадження СМЯ не залежить від виду діяльності організації, її розміру, продукції, що постачається, або послуг, що надаються. Стандарт використовується компаніями, щоб продемонструвати виконання нормативних вимог і що організація постійно застосовує підхід, орієнтований клієнта. СМК, що повністю функціонує, допоможе організації підійти системно до питань управління і продемонструвати, що вона досягла поставлених цілей.

Впровадження системи управління якістю призведе до ряду довгострокових комерційних вигод. Ось лише кілька переваг ефективної реалізації СУЯ:

Сертифікація ISO 9001 надає Вашим співробітникам, партнерам, клієнтам та зовнішньому світу об’єктивний доказ того, що задоволеність клієнтів є основою вашого бізнесу.

Важливо зрозуміти, що це не стандарт для продукції або послуг, він не визначає їхню якість. ISO 9001 – це стандарт, заснований на процесах: Ви використовуєте його для управління своїми процесами, тоді Ваш кінцевий продукт буде відповідати бажаним результатам.

Це НЕ особистий стандарт – людина не може пройти сертифікацію за ISO 9001, натомість сертифікується організація чи компанія. Проте окремі особи можуть стати сертифікованими внутрішніми аудиторами за ISO 9001 після курсу навчання, що дозволить їм проводити аудит усередині компанії та забезпечити постійне покращення не лише процесів, а й організації загалом.

У кожній організації, що розвивається, настає час, коли потрібно впроваджувати в загальну систему управління систему менеджменту якості. Необхідність ЗМК для підприємства обумовлюється кількома важливими причинами. По-перше, це підвищення довіри потенційних споживачів до продукції, яку випускає це підприємство. По-друге, це можливість значно зміцнити своє становище на існуючих ринках, а також значно розширити сфери впливу шляхом виходу на нові ринки. І по-третє, це значне підвищення продуктивності будь-якої промислової організації, на якому впроваджено та діє система менеджменту якості.

Якщо Ви тільки починаєте шлях впровадження та сертифікації системи менеджменту якості – ми Вам у цьому допоможемо! Для початку ми пропонуємо Вам ознайомитися з Посібник із впровадження ISO 9001:2015.< /p>