ЩО ТАКЕ СИСТЕМА ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ?

У будь-якому бізнесі рано чи пізно постає проблема розвитку, виходу на міжнародні ринки, інвестори чи Ви самі хочете відповідально ставитися до питань екології, у такому разі Вам точно необхідна система екологічного менеджменту! Давайте разом розберемося, що це таке!

Необхідність та вимоги сучасного світу такі, що необхідно дотримуватись балансу між екологічними, економічними та соціальними інтересами суспільства для задоволення вимог усіх зацікавлених сторін без створення ризиків для майбутніх поколінь.


SO 14001: 2015 є одним із найбільш широко використовуваних стандартів у світі та ключовим бізнес-інструментом для багатьох організацій. Цей стандарт займає важливе місце в системі управління багатьох організацій у всьому світі, які надають великого значення своєму впливу на навколишнє середовище.
Що таке «система екологічного менеджменту»? Відповідно до міжнародного стандарту ISO 14001:2015 «Системи екологічного менеджменту. Вимоги та посібник із застосування», система екологічного менеджменту (СЕМ) – це «частина системи менеджменту, яка використовується для управління екологічними аспектами, виконання прийнятих зобов’язань і враховує ризики та можливості».

Важливо відзначити, що остання версія стандарту допоможе у більш тісній інтеграції між екологічними проблемами та стратегічним плануванням дій та мисленням організації.

Звичайно, самостійно розібратися в цьому питанні досить проблематично, але ми Вам допоможемо! Академія TMS проводить низку навчань з розробки, впровадження та розвитку систем екологічного менеджменту. На наших курсах Ви детально ознайомитеся із вимогами стандарту ISO 14001:2015. Обговоріть особливості документування процесів та вимог стандарту, логіки розробки та розвитку системи менеджменту. Ви вивчите стандарт на основі низки практичних завдань та прикладів, обговоріть можливі невідповідності, причини та коригувальні дії, необхідні для усунення цих невідповідностей. Важливим фактором є можливість поставити запитання викладачеві та поспілкуватися з представниками різних підприємств під час навчання.

ISO 14001: 2015 застосовується до будь-якої організації, незалежно від її розміру, типу та характеру, та застосовується до екологічних аспектів її діяльності, продукції та послуг, які, на думку організації, вона може контролювати чи впливати з урахуванням перспективи життєвого циклу. СЕМ допомагає контролювати екологічні аспекти, зменшувати вплив на довкілля та забезпечувати дотримання правових норм. Дослідження показують, що до 70% усіх офісних відходів підлягають переробці, однак лише 7,5% потрапляють на підприємство з переробки.

Управління впливом Вашої організації на довкілля має бути ключовим пріоритетом для Вашого бізнесу, незалежно від галузі, де ви працюєте. Система екологічного менеджменту – це основа для внесення змін до політики та процесів, які допоможуть Вам покращити екологічні показники. Отримання сертифікату ISO 14001 не тільки сприяє захисту навколишнього середовища, а й забезпечує більший контроль над витратами та інші відчутні переваги, зокрема й економічні!