Стандарт ISO 14001. Система екологічного менеджменту

Зміст

  1. Що таке ISO 14001?
  2. Переваги сертифікації системи менеджменту за ISO 14001?
  3. Область застосування стандарту ISO 14001
  4. Вартість ISO 14001 та як замовити сертифікацію?
  5. Як зрозуміти, що вашій компанії потрібен сертифікат?
  6. Необхідні документи для проходження сертифікації?
  7. Навчальні курси, які допоможуть вам впровадити ISO 14001
  8. Зразок сертифіката ISO 14001 
  9. Відеоролики
Технический эксперт по сертификации. Аудитор TUV SUD. Ивашина Сергей

Технічний експерт із сертифікації. Аудитор TUV SUD
Івашина Сергій

Що таке ISO 14001?

ISO 14001: 2015, який встановлює вимоги до системи екологічного менеджменту, є одним із найбільш широко використовуваних стандартів у світі та ключовим бізнес-інструментом для багатьох організацій. Цей стандарт займає важливе місце в системі управління багатьох організацій у всьому світі, які надають великого значення своєму впливу на навколишнє середовище.

ISO 14001: 2015 відповідає останнім тенденціям, таким як зростання визнання компаніями необхідності враховувати як зовнішні, так і внутрішні вимоги зацікавлених сторін, які впливають на них, включаючи мінливість клімату.

Заглядаючи вперед, можна відзначити, що остання версія стандарту допоможе у більш тісній інтеграції між екологічними проблемами та стратегічним плануванням дій та мисленням організації.

ISO 14001 – це те, що організації можуть використовувати, щоб відрізнятись від своїх конкурентів, і в багатьох випадках також забезпечують фінансову перевагу, допомагаючи організаціям підвищувати ефективність та продуктивність.

Переваги ISO 14001 сертифікації?

1. Поліпшення іміджу та авторитету.

  • Якщо вимогами контрактів або тендерів є сертифікація відповідно до ISO 14001, то це очевидна перевага. Але навіть якщо це не формальна вимога, дуже часто Ваші клієнти та зацікавлені сторони будуть цікавитись тим, як ви дбаєте про навколишнє середовище. Один із способів переконати всіх у тому, що Ви віддані управлінню своїми впливами на навколишнє середовище, – це мати наочну систему управління навколишнім середовищем для виявлення та контролю цих впливів.

2. Допомога у дотриманні вимог законодавства.

  • Однією з найбільш важливих переваг, які можуть бути отримані при впровадженні ISO 14001, є надання вам структури для ідентифікації, моніторингу та дотримання різноманітних екологічних вимог, які застосовуються до ваших процесів. Звичайно, Ви намагаєтеся дотримуватись усіх застосовних законів і перед впровадженням системи екологічного менеджменту, але сама система може допомогти у забезпеченні вашої відповідності. Крім того, впровадження повідомить людям, що Ви маєте в своєму розпорядженні перевірену структуру для визначення та дотримання різних правових, нормативних та договірних вимог, таким чином підвищуючи ваш імідж та авторитет.

3. Поліпшення контролю витрат.

  • Всі компанії хочуть скоротити витрати – це факт життя в сучасній світовій економіці, але Ви можете поставити питання, як система екологічного менеджменту може допомогти з контролем витрат. Першим способом, яким це може статися, є використання Вашої системи для виявлення, контролю та скорочення кількості інцидентів, пов’язаних з навколишнім середовищем, які можуть коштувати Вашій компанії витрат на покриття штрафів, очищення та репарацій. По-друге, Ви можете використовувати аспект покращення системи екологічного менеджменту, щоб допомогти скоротити витрати, працюючи над збереженням енергії та матеріалів, необхідних для процесів вашої компанії.

4. Вищий рівень успіху під час реалізації змін.

  • Коли Ви вносите покращення, важливо переконатися, що Ви працюєте з хорошими та точними даними, що є ключовим елементом стандарту ISO 14001. Реалізуючи заходи щодо покращення, Ви можете значно збільшити шанси на успіх, відстежуючи покращення за допомогою збору даних – і навіть якщо що-небудь. «піде не так», Ви вчасно це виявите і виправите. Це допоможе заощадити час та гроші.

5. Забезпечити більш швидке вдосконалення процесів.

  • Елемент постійного покращення є невід’ємною частиною вимог ISO 14001, який допомагає Вашій організації перейти від невеликих покращень до більш значних у всіх організаційних процесах. За допомогою цих систематичних процесів Ви можете не тільки покращити імідж компанії, але й скоротити витрати, а також допомогти Вашим співробітникам знайти нові та ефективніші способи зниження впливу на довкілля та заощадити час та ресурси при покращенні процесів.

6. Зменшити плинність кадрів.

  • Співробітники, які займаються покращенням компанії, більше залучені до інших аспектів діяльності компанії. Враховуючи вибір між роботою в компанії, яка піклується і піклується про навколишнє середовище, і ту, яка цього не робить, більшість людей віддали б перевагу першій. Залучення співробітників до групових зусиль зі скорочення впливу компанії на довкілля часто призводить до підвищення концентрації та утримання співробітників, простіше та дешевше утримувати співробітників, ніж набирати та навчати нових. Таким чином, кожен долар, витрачений на те, щоб допомогти співробітникам стати більш залученими, коштує більше заощаджень для навчання та підбору персоналу.

Звичайно, головна причина впровадження системи екологічного менеджменту з використанням вимог ISO 14001 – допомогти довкіллю, зменшуючи вплив на довкілля. Хоча це залишається основною причиною впровадження системи екологічного менеджменту, деяким компаніям все ще важко скорочувати витрати, необхідні для здійснення змін. Може бути простіше обґрунтувати вартість здійснення цих покращень, зосередивши увагу на інших перевагах, які можуть виходити за рамки простих ідеалів раціонального природокористування та зосередитися на довгострокових перевагах впровадження системи екологічного менеджменту.

Область застосування стандарту ISO 14001

Стандарт застосовується до будь-якої організації, незалежно від її розміру, типу та характеру, і застосовується до екологічних аспектів її діяльності, продукції та послуг, які, на думку організації, можуть контролюватись або впливати на неї з погляду життєвого циклу. ISO 14001 не визначає конкретні критерії екологічної ефективності.

Цей міжнародний стандарт може використовуватись повністю або частково для систематичного покращення управління довкіллям.

До сфери застосування системи екологічного менеджменту має входити все, що знаходиться під контролем чи впливом організації, що може вплинути на її екологічні показники. Довіра до системи екологічного менеджменту організації багато в чому залежатиме від ступеня встановлених кордонів. За жодних обставин область не повинна використовуватися для виключення видів діяльності, продукції чи послуг, які можуть потенційно вплинути на екологічні показники організації або ухилитися від її вимог відповідності.

Неправильно вузька або виключена сфера дії може підірвати довіру зацікавлених сторін до системи екологічного менеджменту організації та знизити її здатність досягати очікуваних результатів системи екологічного менеджменту.

Вартість ISO 14001 та як замовити сертифікацію?

Вартість сертифікації на відповідність стандарту ISO 14001 індивідуальна і залежить від багатьох факторів, таких як кількість співробітників, виробничих майданчиків, процесів виробництва (послуг), сфери діяльності тощо.

Для отримання індивідуальної вартості робіт Вам необхідно заповнити ЗАЯВКУ та надіслати нам на електронну пошту info@tms.ua. Надіслана заявка є суто інформаційним матеріалом для аналізу Вашого підприємства та складання кінцевої суми сертифікації за цим стандартом і не є Вашою згодою на проведення нами будь-яких платних та безкоштовних додаткових послуг, а вся інформація розцінюється як конфіденційна, та не підлягає іншій обробці.

Для інтегрованих систем (кілька стандартів одразу), наприклад, ISO 14001 + ISO 9001, ISO 45001, ISO 50001 передбачені суттєві знижки.

Додаткові послуги, такі як Сертифікат іноземною мовою, кількість сертифікатів, подарунковий варіант тощо залежать від Ваших побажань.

Як зрозуміти, що вашій компанії потрібний сертифікат ISO?

Дайте відповідь на запитання: чи належить нижчеперелічений список до Вашої компанії?

  • Ви – Впевнено розвиваєтеся та розширюєте свою частку ринку?
  • Ви – берете активну участь у тендерних торгах?
  • Ви – Виходите на міжнародний ринок?
  • Вам – Чи потрібне документальне підтвердження високого ступеня екологічної відповідальності та незалежна оцінка рівня Вашого розвитку та відповідності міжнародним вимогам?

Але, на наше глибоке переконання, необхідно починати з іншого ПИТАННЯ – А що КОРИСНОГО я можу отримати від стандарту ISO 14001?

Крім того, дайте відповідь на наступні питання:

  • Чи хочете ви, щоб у вашій компанії процеси та процедури виконувались постійно та однаково?
  • Чи хочете ви, щоб ваш персонал розумів свої цілі та завдання?
  • Чи хочете ви, щоб ви розуміти ймовірність досягнення поставленої мети з урахуванням факторів невизначеності, зумовлених сьогоднішнім днем?
  • Чи хочете ви ефективно виявляти, контролювати та скорочувати кількість інцидентів, пов’язаних з навколишнім середовищем?

ПИТАНЬ БАГАТО

Але, не дивлячись на складність, що здається, рішення є. І воно полягає в тому, що організація має:

  • поставити собі Цілі
  • намалювати шлях, яким вона піде до цих Цілей
  • розподілити відповідальність та повноваження на цьому шляху
  • проаналізувати і зрозуміти, що може перешкодити їй рухатися до Цілей та їх досягати
  • встановити систему моніторингу, за допомогою якої вона зможе будь-якої миті відповісти на запитання – А чи правильно я рухаюся до наміченої Цілі?

Незалежно від того, чи починаєте Ви шлях розвитку та покращення бізнесу, розширюєте можливості та галузі знань, наша компанія може дати Вам рекомендації щодо досягнення Ваших цілей.

Чи потрібні документи для проходження сертифікації ISO 14001?

6.	Необходимые документы для прохождения сертификации ISO 14001

Навчальні курси, які допоможуть вам запровадити ISO 14001

  • Спеціаліст з інтегрованих систем менеджменту ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO 19011:2018 (2 сертифікати – внутрішній аудитор та спеціаліст).
  • Внутрішній аудит системи екологічного менеджменту ISO 14001:2015, ISO 19011:2018
  • Спеціаліст з інтегрованих систем управління ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 19011:2018
  • Спеціаліст з інтегрованих систем менеджменту ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO 50001:2018, ISO 19011:2018
  • Фахівець із систем екологічного менеджменту ISO 14001:2015

a. Хто має відвідати?

  • керівників підприємств та топ-менеджерів
  • директорів, менеджерів;
  • провідних спеціалістів, співробітників, які приймають рішення;
  • членів Робочих груп із розробки, впровадження Систем менеджменту;
  • внутрішніх аудиторів систем управління;
  • всіх, хто цікавиться.

b. Що я вивчатиму?

На наших курсах Ви детально ознайомитеся із вимогами стандарту ISO 14001:2015. Обговоріть особливості документування процесів та вимог стандарту, логіки розробки та розвитку системи менеджменту. Ви вивчите стандарт на основі низки практичних завдань та прикладів, обговоріть можливі невідповідності, причини та коригувальні дії, необхідні для усунення цих невідповідностей. Важливим фактором є можливість поставити запитання викладачеві та поспілкуватися з представниками різних підприємств під час навчання.

c. Що входить до навчання?

Для слухачів передбачено комплект роздаткових матеріалів в електронному та паперовому вигляді. Навчання проводиться у форматі лекцій та практичних занять, секцій питань та відповідей. Наприкінці навчання передбачено тестування. У разі успішного проходження тестування учасник отримує відповідний сертифікат.

Зразок сертифіката ISO 14001

Стандарт ISO 14001. Система екологічного менеджменту

Відеоролики