Що таке інтегрована система управління?

интегрированная система менеджмента

Сьогодні дедалі більше компаній запроваджують не окремі системи менеджменту, саме інтегровані. Чому? Все дуже просто! Інтегрована система менеджменту (ІСМ) дозволяє охопити та контролювати більше процесів компанії, об’єднати воєдино всі аспекти діяльності організації у сферах якості, екології, охорони праці та інших, що підвищує рівень конкурентоспроможності, сприяє стрімкому розвитку компанії та дозволяє зміцнити свої позиції на міжнародному ринку.

Доцільно впроваджувати інтегровані системи менеджменту, щоб не створювати значне навантаження на ресурси організації. Впроваджуючи окремо кілька РМ, замість оптимізації процесів та ресурсів, Ви ризикуєте отримати дублювання процесів та додаткові витрати бюджету. При запровадження ІСМ підвищується ефективність діяльності організації. Таке злиття в єдину систему дозволяє бізнесу оптимізувати управління, економити час та підвищити ефективність за рахунок забезпечення узгодженості та структурування дій усередині організації.

Сертифікація ІСМ зазвичай оцінюється в рамках єдиного комплексного аудиту відразу за декількома стандартами. Інтегрована система управління дозволяє комбінувати процеси таким чином, щоб вони одночасно покривали всі вимоги стандартів. Організації витрачають менше часу на підготовку до аудитів та реагування на їх укладання, що у кілька разів знижує загальні витрати часу та грошей.

Что такое интегрированная система менеджмента?

Найчастіше для інтеграції застосовуються такі види стандартів:

 • ISO 9001:2015 (менеджмент якості);
 • ISO 14001:2016 (екологічний менеджмент);
 • ISO 31000:2018 (менеджмент ризиків);
 • ISO 45001:2018 (менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці);
 • ISO 50001:2018 (енергетичний менеджмент);
 • ISO 22000:2018 (менеджмент у галузі безпеки харчової продукції);
 • та інші.

Актуальні версії стандартів щодо систем менеджменту легко інтегруються завдяки високорівневій структурі та термінам (див. Annex SL (ISO/IEC Directives, Part 1 Consolidated ISO Supplement – ​​Procedures specific to ISO)). Такі стандарти мають аналогічну структуру змісту, що значно спрощує опис виконання загальних вимог та процесів. Зрозуміла мова написання стандартів також полегшує їх використання. Такий підхід є ідеальним рішенням для реалізації кількох систем управління всередині однієї організації.

Якщо Ви тільки починаєте шлях розробки, впровадження та сертифікації інтегрованої системи менеджменту – ми Вам допоможемо! Академія TMS проводить навчання для фахівців з інтегрованих систем управління (ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 та інші). Програма курсів включає вивчення вимог стандартів, принципи інтеграції, вдосконалення та проведення аудиту. Також Ви вивчите стандарт ISO 19011:2018 на основі низки практичних завдань та прикладів, обговоріть можливі невідповідності, причини та коригувальні дії, необхідні для усунення цих невідповідностей. Важливим фактором є можливість поставити запитання спеціалістам із багаторічним досвідом та поспілкуватися з представниками різних підприємств під час навчання.

Читайте також:

 1. РИЗИК-ОРІЄНТУВАНЕ МИСЛЕННЯ У СТАНДАРТІ ISO 9001:2015
 2. НАВІЩО СЕРТИФІКУВАТИ ПІДПРИЄМСТВА ЗА ISO 9001?
 3. ЯКИХ ПИТАНЬ ЧЕКАТИ У ХОДІ СЕРТИФІКАЦІЙНОГО АУДИТУ ЗА ISO 9001:2015?
 4. СІМ ПРИНЦИПІВ МЕНЕДЖМЕНТУ ЯКОСТІ У ВИМОГАХ ISO 9001
 5. ЯК ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ ISO 9001?